Blog

Keratin Bakım

Keratin Bakım

KERATİN BAKIM

Güzel, bakımlı ve parlak saçlar göz alıcıdır. Ancak saçlarımız iç ve dış stres nedeniyle esnekliğini, elastikiyetini ve parlaklığını kaybeder. KERATİN şampuanlar ve diğer KERATİN saç bakım ve şekillendirme ürünleri bu durumda yardımcı olmayı vaat ediyor.  KERATİNLİ saç bakımı sizi olumlu anlamda şaşırtacak

Uçlardaki bölünmüş uçlar, kırılgan saçlar, kuruluk ve parlaklık eksikliği hemen hemen herkes tarafından memnun olunmayan bir durumdur. Saçlar istediğimiz kadar pürüzsüz, parlak ve elastik düşmek yerine mat, kırılgan ve asi görünüyor. Sorundan dış ve iç etkiler sorumludur. Bu durum sizi korkutmasın CURE ORGANİK KERATİN bakım saçlar konusunda dipten uca yenilik ve parlaklık kazandırıyor.

Vitamin veya mineral eksikliğine ek olarak, KERATİN eksikliği de sorumlu olabilir. Genellikle kuru, renksiz ve donuk, uçlarında bölünmüş uçlara yol açar. 

KERATİN, vücudun kendisi tarafından üretilen bir proteindir. Proteinler proteinlerdir ve bireysel yapı taşlarından oluşur. Yapı taşlarının türü ve sayısı, Aminoasitlerden hangi proteinin yapıldığını belirler. KERATİN’ DE Aminoasitler, diğer KERATİN zincirleriyle iç içe geçen uzun zincirler oluşturur. Bu zincirlerin demetlerine FİBRİLLER veya daha doğrusu MİKROFİBRİLLER denir. Bu MİKROFİBRİLLER iç içe geçerse MAKROFİBRİLLER oluşur.

Bu şekilde oluşturulan lif proteini KERATİN, saçımızın temelidir ve kütlesinin yaklaşık yüzde 90'ını oluşturur. Geri kalanı sudan, renk pigmentlerinden ve doğal yağlardan oluşur. KERATİN içeren lif tabakası saç derisini çevreler ve kütikül tabakası tarafından dışarıdan korunur.

KERATİN çok etkileyici özelliklere sahiptir: Esnek ve elastiktir, ancak aynı zamanda son derece gerilme mukavemetine sahiptir. Ne suda ne de yağda çözünen protein, dış etkilerden kaynaklanan büyük zorlamalara karşı dayanıklıdır.  Esas olarak vücutta önemli Aminoasitler bulunmadığında ortaya çıkan KERATİN eksikliğine ek olarak, dış etkenler ve stres kırılgan, kuru ve donuk saçların ana nedenidir. KERATİN tabakası esas olarak aşağıdaki faktörlerden zarar görür:

Perma, saç açıcı ve renklendirme gibi kimyasal işlemler

Bukle maşası ile ısıtın ve yoğun, sıcak fön

Kışın ısıtma havası gibi kuru hava

Özellikle uzun saçlarda güneş ışığında UV radyasyonu

Tüm bu etkiler KERATİN liflerinin açılmasına neden olur. Zayıf noktalara saldırmak ve lif proteinine kalıcı olarak zarar vermek için dış pullardan ve doğal yağlardan oluşan koruyucu tabakayı kaldırırlar.

Dışarıdan zarar görmüş KERATİN lifleri, dışarıdan sağlanırsa iyileşebilir. KERATİN şampuanlarda veya KERATİN diğer saç bakım ürünlerinde bulunan etken madde saçın lif tabakasına derinlemesine nüfuz eder, dışarıdan gelen küçük hasarları ve kırılmaları kapatır. Etki hemen görülür: saç daha yumuşak, pürüzsüz görünür ve parlamaya başlar. Ayrıca daha pürüzsüz, daha kullanışlı ve zararlı dış etkilere karşı daha dayanıklı hale gelir.

Saç ne kadar stresli olursa, KERATİN bakımının hasarlı yapıları iyileştirmesi o kadar zor olur. Bu nedenle uzmanlar, ağır hasar görmüş saçlar için KERATİN tedavisini önermektedir. Birçok kuaför bu tedavileri sunar ki bunlar profesyonelce yapılırsa zaman alıcı ve maliyetlidir.

Bir alternatif evde KERATİN tedavisidir. CURE ORGANİC KERATİN içeren şampuan ve maske yardımı ile  daha basit, daha ucuz ve birkaç haftada bir düzenli olarak tekrarlanırsa sonuç muhteşem olacaktır. Mümkün olan en iyi etki için KERATİN yağları gibi bakım ürünleri ile iyice masaj yapmalı ve sadece birkaç dakika sonra kabaca yıkamalısınız. Saç derisini dikkatli bir şekilde temizlemek önemlidir

Protein KERATİN (lif proteini olarak da adlandırılır) saçın doğal bir bileşenidir. Saç kökünün saç ampulü adı verilen kısmında üretilir. Oradan saç yapısına girer. KERATİNLER, saçın oluşturulduğu saç kökünde hücre bölünmesiyle bağımsız olarak çoğalır. Saç uzadıkça saçın uçlarına ulaşır. 

Lif proteini bakterilere karşı dirençlidir ve suda çözünmez. KERATİN lifleri saçı kaplar ve bu şekilde bükülebilir, gerilebilir ve döndürülebilir hale getirir. Ek olarak, KERATİN güçlü, parlak ve esnek saçlar sağlar.

KERATİN saça parlaklık, yapı ve esneklik kazandırır. Saç çekirdeğini sarar ve koruyucu bir tabaka oluşturur. Bu sayede her bir saç KERATİN lif yapısı ile korunur. Sonuç: saç elastik, pürüzsüz, parlak hale gelir ve güç ve yapı kazanır.

Bazen saç bakımı yetersizliği nedeniyle çok az KERATİN üretilir. Isı, güneş radyasyonu veya düşük nem gibi dış etkiler saç teli üzerinde çok fazla baskı oluşturur. Doğal KERATİN üretiminin yetersiz olması saç telini zayıflatabilir ve saça zarar verebilir. 

Saç KERATİNDEN yoksunsa kuru, kırılgan ve mat hale gelir. Kıvırma veya kırık uçlar gibi saç sorunları da KERATİN eksikliğinden kaynaklanabilir. Saçı onarmak için, KERATİN içeren şampuan, saç maskesi ve saç bakımı içeren ürünler yardımıyla yenileme gerekir.

Bir eksikliği önlemek için, KERATİN şampuanları ve saç kremleri gibi küçük bir KERATİN dozu ile düzenli kullanım uygundur. Bunlar saçı günlük olarak KERATİNLE besler ve böylece uzun vadede saçı korur.

KERATİN saçta sağlam olduğunda, daha elastiktir ve suda çözünmez, bu nedenle saçı aşırı sıcaklıklardan (yüksek ve çok düşük) bir dereceye kadar koruyabilir. Ayrıca saç kurutma makineleri, düzleştirici ütüler, saç maşaları, maşalar gibi şekillendirme ekipmanlarından gelen çok fazla ısıyı TOLERE eder ve saçlar rüzgar, UV radyasyonu ve serbest radikaller gibi dış etkilere dayanabilir. Ne yazık ki, saçta KERATİNİ kolaylıkla dolaştırabiliyoruz. KERATİN bozukluğuna yaşlanma, hastalık, hormonlar, dış etkiler yoluyla olabileceği gibi yüksek mekanik ve kimyasal stres yoluyla da olabilir. Bunun anlamı, saçınızı düzenli olarak korumadan veya KERATİNİ yenilemeden sık sık ütüler, fön çeker, boyarsanız veya saçınızı UV ışınlarına maruz bırakırsanız, uzun KERATİN zincirleri yavaş yavaş daha küçük parçalara bölünebilir. Bu olduğunda, saç KERATİNİ suda çözünür hale gelir ve yavaş yavaş yıkanmaya başlar. Ve bir zamanlar sıkı, elastik, parlak ve sağlıklı olan saçlar kuru, kırılgan, kıvırcık ve bölünmüş uçlu hale gelir.

KERATİN saç üzerindeki etkisi nedir?

KERATİN saçlar için çok faydalıdır ve uzun bir yol kat edebilir. En azından en önemli şeyleri adlandıralım:

Saç yapısını içte ve dışta iyileştirir,

Saça KERATİN takviyesi yapar ve saç lifindeki çatlakları doldurur,

Yeniler, nemlendirir ve yumuşatır

Hasarı önlemek için esnekliği ve dayanıklılığı artırır,

Saçı pürüzsüzleştirir, kabarmayı bukleler ve elektriklenmeyi önler,

Güçlü bir saç kremi görevi görür ve saçı daha pürüzsüz ve parlak hale getirir.

 Saç üzerindeki etkisi nedir?

KERATİN saçlar için çok faydalıdır ve uzun bir yol kat edebilir. En azından en önemli şeyleri adlandıralım:

·         Saç yapısını içte ve dışta iyileştirir,

·         Saça KERATİN takviyesi yapar ve saç lifindeki çatlakları doldurur

·         Yeniler, nemlendirir ve yumuşatır

·         Hasarı önlemek için esnekliği ve dayanıklılığı artırır,

·         Saçı pürüzsüzleştirir, kabarmayı bukleler ve elektriklenmeyi önler,

·         Güçlü bir saç kremi görevi görür ve saçı daha pürüzsüz ve parlak hale getirir.

Normal saç kozmetiklerinde sıklıkla KERATİN bulabilirsiniz. Şampuan, saç maskesi, tedavi, sprey - birçok seçenek vardır. Ancak bu ürünler gerçekten işe yarıyor mu? Gerçekten işe yarıyor. Bununla birlikte, kaliteli bir KERATİN ürününün saçınızın görünümü, hissi ve genel sağlığı üzerinde önemli bir etkisi olabilir.

KERATİN uygulaması özellikle şu üç tip için uygundur:

1. Boyalı saçlar için

Tedavi, boyama ve ağartma ile açılan saç kütikülünü kapatır ve saç açıcılarına rağmen saçlar sağlıklı ve parlak görünür.

2. Kıvırcık saçlar için

Kıvırcık saçlı kadınlar bu konuda bir iki şey söyleyebilir: Özellikle kış aylarında güzel tanımlanmış bukleler söz konusu olamaz.  Kıvırcık saçlı kadınlar için KERATİN uygulaması, buklelerin yeniden güzel bir şekilde tanımlanması ve kıvırcık saçların onarılması için dozlanabilir.

"Alternatif olarak, tedaviyi daha sonra saçın öncekinden biraz daha pürüzsüz olması için ayarlanabilir,  her ikisi de mümkündür."

3. Kırık uzunluklar için

Çoğu zaman saçın kökleri hala nispeten sağlıklıdır, ancak sık boyama ve şekillendirme nedeniyle uzunluk zaten kırılmıştır. Burada da KERATİN, uzunluklar onarılacak ve saç yapısı tekrar yenilenecek şekilde kullanılmalıdır. KERATİN dahil edilmesi nispeten karmaşıktır ve birkaç adımda gerçekleşir. İlk olarak, şekillendirici ürünlerin ve silikonların tüm kalıntıları CURE ORGANİK şampuanı ile saçtan arınır.

Saçlarımız bir sebepten dolayı büyük ölçüde KERATİNDEN yapılmıştır. Protein, onları güçlendirmek ve korumak gibi önemli bir işleve sahiptir. Saçımızın elastik ve esnek olmasını sağlarken aynı zamanda son derece güçlü ve dayanıklı olmasını sağlar. Ne suda ne de yağda çözünen protein, onları esnek, elastik ve dönebilir yapar. Vücudumuz KERATİN üretir, ancak bazen, basitçe söylemek gerekirse, o kadar hızlı devam etmez. Bu yüzden saçtaki KERATİNİN bir şekilde yenilenmesi gerekiyor. İşte burada KERATİN içeren saç bakım ürünleri devreye giriyor. Şampuanlar, saç kremleri veya saç bakım ürünleri - hepsi, hasarlı saçı yeniden oluşturmaya ve sağlıklı saç yapısını korumaya yardımcı olan sıvı KERATİN içerir. Sonuç: saç güçlenmiş, pürüzsüz ve parlak görünür. Bunun ön şartı ise elbette KERATİN ürünlerini düzenli kullanmanızdır. KERATİNLİ saç bakım ürünleri tüm saç tipleri için iyidir ve düzenli kullanımla tüm saç tipleri üzerinde olumlu etki yapabilir. Örneğin, ince saçlar daha fazla madde alır, zayıflamış ve yıpranmış saçlar yapılıp güçlenir, uzun saçlar kırık uçlara daha az eğilimlidir ve bukleler daha belirgin görünür.

CURE ORGANİC KERATİN Nihai pürüzsüzlük ve esneklik için ideal bakım serisidir. Gerek maske gerek şampuan ile eşsiz bakım Kombinasyonu kırılgan bölgeleri onarır, ısıya karşı korur ve bir sonraki saç yıkamada inanılmaz parlaklık ve akıcı esneklik sağlar.

CURE ORGANİC KERATİN saçın moleküler olarak yeniden yapılandırılmasını sağlar. KERATİN, saçın aşırı kuruması veya düzleştirilmesi gibi dış çevresel etkiler nedeniyle uzun vadede kaybedilen saçın doğal bir bileşenidir. Böylece saç modeli kırılgan ve kırılgan görünür ve parlaklığını kaybeder. Saçlarınızın yeniden sağlıklı ve doğal görünmesini sağlayacak iki çözüm sunuyoruz. Saçınızı ehlileştirmek için çok mu zaman harcıyorsunuz? O zaman benzersiz saç maskesi ile kabarma önleyici sağlayabilir. Kimyasal maddeler olmadan, TERMOAKTİF, TRİONİK, KERATİN saçı içten dışa doğru oluşturur ve saçtaki bakım maddelerini zenginleştirir. Etkili saç düzleştirme, yenilenme ve kabarma önleyici etkiyi garanti eder.

Gerilmiş saç yapısı bu şekilde bakım görür, pürüzsüzleşir ve Optimum şekilde nem ile beslenir. Saçın renk yoğunluğu daha parlaktır ve şekillendirmeyi yönetmek daha kolaydır. Sonuç üç ila altı ay sürer ve uygulama saçınız için asla stresli olmayacağı için istediğiniz sıklıkta tekrar edilebilir. Tedavi her saç tipine uygundur, tedaviden tedaviye saçlar daha parlak hale gelir, doğal görünümüne kavuşur ve saç yapısı zaman zaman giderek daha fazla düzleşir. Doğal saç düzleştirmenin elektriklenme önleyici etkisi de kullanım sıklığı ile artmaktadır.

Saç kuru ve cansız hissediyorsa, su eksikliği hissedilir, ancak kuru saçın nedeni su eksikliğinden değil, yağ/yağ eksikliğinden kaynaklanır. Saç derisi, saçı esnek tutmak için cildin doğal yağı olan SEBUM üretir. Yetersiz SEBUM üretilirse veya aşırı veya sık temizlik nedeniyle çok fazla yağ alınırsa, saçın koruyuculuğu kalmaz ve sertleşir ve matlaşır. Kütikül zarar görebilir ve en kötü durumda uçlar kırılabilir ve saç kırılması meydana gelebilir. Çok kimyasal işlem görmüş saçlarda bile, eksiklik nedeniyle saçlar SEBUMU emer, bu nedenle kimyasal uygulamalı boyalı saç ve saç derisi nadiren yağlı olur. Doğal yağı korumak adına haftada en az iki kez CURE ORGANİC saç bakım maskesi kullanılması önerilir.

Leave a Reply

Captcha

Daha iyi bir alışveriş deneyimi için Çerez Kullanmaktayız. KKVK ve GPDR sayfamızdan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Oturum Aç

Cure-Organic

Your cart

There are no more items in your cart