Blog

Saç Dökülmesi

Saç Dökülmesi

SAÇ DÖKÜLMESİ

Saç, insanlarla etkileşime girdiğimizde fark ettikleri ilk şeylerden biridir. Saç, tarzınız ve kişiliğinizle ilgili yönleri iletir. Hayatları boyunca, özellikle yaş aldıkça kadınlar için saç bakımı daha da önemli hale gelebilir. Bazı kadınlar, özellikle menopoz döneminde saç dökülmesi yaşamaya başlar. Saç dökülmesinin erkeklerde yaygın bir sorun olduğunu düşünüyoruz ama kadınlar da bunu yaşıyor.

Kadın tipi saç dökülmesi yaygın bir nedendir ve ilerleyen yaşla birlikte artar. Bu tip saç dökülmesi bir kadının 40'lı, 50'li veya 60'lı yaşlarında başlayabilir. Kalıtsaldır ve anneden, babadan veya her ikisinden miras alınan genler duruma katkıda bulunabilir. Saç dökülmesi yaşayan kadınlar, bunun sonucunda sıklıkla psikolojik sıkıntı yaşar ve sosyal işlevsellikte bozulma yaşarlar. Kadın tipi saç dökülmesi kronik, ilerleyici bir durum olma eğiliminde olduğundan erken tanı ve tedavi kritik öneme sahiptir. Bu, sonraki saç dökülmesini durdurmaya yardımcı olabilir.

Saç Dökülmesine Ne Sebep Olur?

Altta yatan çeşitli potansiyel nedenlere sahip birçok farklı saç dökülmesi türü vardır. Kadınlarda saç dökülmesi ile ilişkili çeşitli tıbbi durumlar vardır. Yaygın nedenler arasında TİROİD sorunları ve hormon dengesizlikleri bulunur. Saç dökülmesinin altında yatan neden teşhis edilip tedavi edildiğinde saç dökülmesi durabilir ve saçlar tekrar uzayabilir. Stres, beslenme faktörleri ve genetik de saç dökülmesinde rol oynayabilir. Doğum, ameliyat veya ciddi bir hastalık geçirme gibi şiddetli fiziksel stres, saç dökülmesini hızlandırabilir. Bu, stresin çok sayıda FOLİKÜLLÜ dinlenme evresine girmeye zorladığı ve birkaç ay sonra saçların döküleceği bir durumdur. Kafa derisindeki 100.000+ dahil tüm saç FOLİKÜLLERİ bir büyüme döngüsü sergiler.

Düşündüğünüzden daha fazla saç dökebilirsiniz. Bu döngü büyüme dönemleri, durgun dönemler ve gerileme dönemlerinden oluşur. Hormonlar, anatomik konum, genetik, genel sağlık, ilaçlar ve belki de ruh gibi bu dönemlerin uzunluğunu etkileyen birçok faktör vardır.

Bazı ürünlerdeki kimyasallar kafa derisinde kaldığı ve saç köklerinin içinde sıkışıp saçın yüzeye çıkmasını engellediği için birçok jel ve diğer şekillendirici ürünün saç dökülmesine katkıda bulunabileceğine dair bazı kanıtlar vardır. Saç spreyleri ve saç boyalarını aşırı kullanmaktan kaçının ve daha az kimyasal içeren daha doğal şekillendirici ürünler deneyin. Ne kullandığınızı önemseyip içeriğini mutlaka okuyun.

Aşırı sıcak duşlar, saçı korumaya yardımcı olan ESANSİYEL yağları sıyırarak saç derisine zarar vererek kuruluğa neden olabilir. Sıcak duşların saç dökülmesine yol açtığına dair doğrudan bir kanıt yoktur, ancak bazıları kafa derisi kuruluğu saç köklerinin minyatürleşmesine ve saçların incelmesine neden olabilmektedir.

Bazı şampuanlar, krem ve maskeler bununla savaşmaya yardımcı olabilir.  Kullanılan ürünler ile kafa derisi masajının, saç derisine ve saç köklerine giden kan dolaşımını iyileştirerek saç yoğunluğunu artırma potansiyeline sahip olduğunu ve saç büyümesini teşvik ettiği bilinen genlerin aktivitesini artırdığı da unutulmamalıdır. Ek bir fayda, masajın saç dökülmesiyle ilgili başka bir faktör olan stres seviyelerini düşürmeye yardımcı olmasıdır. Birçok faktör saç dökülmesine neden olabilir. HORMONAL değişikliklerden çeşitli tıbbi durumlara kadar pek çok başka nedenden dolayı saç dökülmeleri oluşur. Erkeklerde en sık görülen bir durumdur, ancak kadınlarda da ortaya çıkabilir. Saç dökülmesi kişiden kişiye farklılık gösterebilen bir süreçtir. Bazıları için kademeli olarak dökülür. Erkeklerde kep, şapka veya kask takmak da başka bir neden olabilir. Saçın hava almaması saç dökülmesi nedenleri arasındadır. 

Saçınızı düzenli olarak hafif şampuanla yıkayın. Düzenli saç yıkama, saçı ve saç derisini temiz tutarak saç dökülmesini önlemenin bir parçasıdır. Bunu yaparak, saç kırılmasına veya dökülmesine neden olabilecek Enfeksiyon ve kepek riskini azaltmış olursunuz. 

Vitaminler sadece genel sağlık için değil, aynı zamanda saçlarınız için de iyidir. E vitamini saç köklerinin üretken kalmasına yardımcı olmak için kafa derisindeki kan dolaşımını iyileştirir ve B vitamini saçın sağlıklı rengini korumasına yardımcı olur.

Saç derisi masajı uzun süredir saç dökülmesi yaşayanlar, saç derisine birkaç dakika ESANSİYEL yağ ile masaj yapmalıdır. Saç köklerinin aktif kalmasına yardımcı olur. CURE ORGANİC bu anlamda beklentilerin karşılığını vermektedir.

Saç ıslakken en zayıf durumundadır.  Ancak ıslak saçları taramanız gerekiyorsa, çok geniş dişli bir tarak kullanın.  KERATİN ve atkuyruğu özünü bir hafta boyunca düzenli olarak yapın ve gözle görülür bir sonuç göreceksiniz.

Saç dörtte bir su içerir, bu nedenle nemli kalmak ve saçların sağlıklı uzaması için günde en az dört ila sekiz bardak su içmek gerekir. Araştırmalar, atkuyruğu özünü saça sürmenin saç dökülmesi sorununu engellemeye yardımcı olabileceğini göstermiştir. Tek yapmanız gereken maske olarak saçınıza uygulamak ve bir hafta kadar düzenli kullanmak olacaktır.

Saçları sağlıklı tutmak istiyorsanız, onlara nasıl bakacağınızı bilmelisiniz. Saçınızı havluyla kurutmaktan kaçının. Bunun yerine, saçınıza ılık bir fön tutun.

Her gün fiziksel aktivite için zaman ayırın. Geçmişte yapılan stres azaltma çalışmaları, stresi saç dökülmesiyle ilişkilendiren tıbbi kanıtlar bulmuştur. Stresinizi atın; Bunu yapmanın yollarından biri Meditasyon yapmaktır. Meditasyon ve yoga gibi alternatif Terapiler sadece stresi azaltmakla kalmaz, aynı zamanda HORMONAL dengeyi de geri kazandırır.

Saçınızı sık, sürekli ısıtma ve kurutma işlemlerine maruz bırakmayın. Sert kimyasallar ve kalıcı saç boyası ürünleri saç sağlığına zarar verebilir. Saç dökülmesi yaşarken saçınızı boyamamanız tavsiye edilir.

HORMONAL dengelerde değişikliklere neden olan ve saç dökülmesine neden olan ciltle ilgili durumlar başta olmak üzere birçok sağlık durumu vardır. Altta yatan hastalıklarınız ve koşullarınız için düzenli olarak bir doktora göründüğünüzden emin olun.

Birçok şey aşırı saç dökülmesine neden olabilir. Bu saç dökülmesi, hastalık ameliyat stresine bağlı olabilir ve genelde geçicidir.

Anemi -Demir eksikliği kansızlığa yol açar. Saç derisine daha az oksijen taşınır, FOLİKÜLLERİ aç bırakır ve sonunda kademeli, tek tip saç dökülmesine neden olur. C vitamini eksikliği ve kafein ve alkol tüketimi de demir emilimini engelleyebilir.

Yeme bozuklukları -Saç döngüsünün büyüme aşaması, gıda alımının azalmasıyla zamanından önce durdurulur. Saç parlaklığını kaybeder ve dökülür. Aniden kilo veren veya düşük kiloyu korumak için kalori alımını sınırlayanlar da incecik, mat görünümlü saçlara sahip olabilirler. 

 Saç dökülmesini önlemenin diğer yolları

Vitamin eksiklikleri saç dökülmesi için bir risk faktörü olabilir ve şunları içerir,

·         B vitamini

·         Çinko

·         D vitamini

·         Demir

·         A vitamini

·         C vitamini

·         E vitamini

Saç dökülmesine karşı Multi vitamin takviyesi almayı düşünen herkes önce bir doktorla konuşmalıdır. En iyi ürünler, her bir vitamin ve mineralin önerilen günlük miktarlarının tamamını veya çoğunu tek bir dozda içerir.

Saç ve saç derisine uygun şekilde bakım yapmak saç dökülmesini önlemeye yardımcı olabilir. Ayrıca saç büyümesini iyileştirebilir.  KERATİN Bazlı şampuanlar ve saç kremleri saç dökülmesini önleyebilir. Isı, kıvırma ve boya gibi sert işlemlerden kaçınmak da saç dökülmesini engellemeye yardımcı olabilir.

Saç dibine ve uçlarına atkuyruğu özü maskesi uygulanması hem erkeklerde hem de kadınlarda saçların yeniden çıkmasına katkı sağlar. CURE ORGANİC ürünleri yaklaşık %80'i 6 hafta sonra saçlarda yeniden çıkma sağlar.

Saç uzar ve sonunda normal döngüsünün bir parçası olarak dökülür. Saç fırçaları, yastıklar veya duş kanalları üzerinde birikebilir. Çoğu insan günlük olarak meydana gelen doğal saç dökülmesini fark etmeyecektir.  İnsanların aşırı saç dökülmesini fark etme olasılığı daha yüksektir. Aşırı saç dökülmesinin belirtileri şunlardır:

·         Ani saç dökülmesi

·         Saç lekelerini kaybetmek

·         Gözle görülür incelme

Aşırı saç dökülmesinin birkaç olası nedeni vardır. Saç dökülmesinin bazı daha acil nedenleri şunlardır:

·         Kemoterapi veya radyasyon tedavisi

·         TİROİD sorunları veya MENOPOZ gibi HORMONAL değişiklikler

·         Duygusal veya fiziksel stres

·         Sıkı atkuyruğu gibi bazı saç modelleri

·         Tansiyon veya kanser ilaçları

Saç dökülmesi, özellikle kellikten kaynaklanan yaygın bir durumdur. Saçları önlemeye veya yeniden büyütmeye yardımcı olacak bir tedavi arayan kişilerin çeşitli potansiyel seçenekleri vardır. Her seçeneğin etkinliği kişiden kişiye değişecektir. İnsanlar yeni bir saç dökülmesi tedavisine başlamadan veya takviye almadan önce bir doktorla konuşmalıdır. Çoğu durumda, saç dökülmesi aslında önlenebilir, ancak erken önlem almak önemlidir.  Saç dökülmesi ilerleyici bir durumdur ve zamanla daha da kötüleşebilir.

Saç dökülmesi için JOJOBA

JOJOBA tohumu ve yağın zengin besin değerini korumaya yardımcı olan bir süreç olan PRESLEME ile EKSTRAKTE edilir. Cilt ve saç bakım yağlarına benzer şekilde, JOJOBA yağı çok miktarda vitamin, antioksidan ve anti- İNFLAMATUAR özellikler içerir.

JOJOBA yağı, saça uygulandığında, cildin SEBUMUNU taklit eder. SEBUM ayrıca saç tellerinizi doğal olarak kaplar, bu nedenle en çok ihtiyacınız olan yere JOJOBA uygulamak saçınızı yumuşatabilir ve hatta parlaklığını artırabilir. Kimyasal bileşimi aynı zamanda onu etrafındaki daha kararlı yağlardan biri yapar. JOJOBA yağı tipik olarak çok daha uzun bir raf ömrüne sahiptir. JOJOBA yağı %100 saf - organik, soğuk Preslenmiş, rafine edilmemiş olarak şampuana katılmaktadır.

Pro-Vitamin B5'i ve saç için faydalarını duymamış olabilirsiniz, dünyadaki saç bakımında en iyi ve en popüler bileşenlerden biri olduğunu duymuşsunuzdur. Bu nemlendirici vitamin cilde ve saç derisine uygulandığında derinin alt katmanlarına nüfuz eder, hücreleriniz tarafından emilir ve PANTOTENİK aside dönüşür. Saç ve saç derisine derinlemesine emildiğinden, yüksek dozda nem verir. Saça derinlemesine nüfuz edebilen ve besleyici etkileri saç derisinin yanı sıra korteksin derinliklerinde biriken birkaç vitaminden biridir. Saç için nem kaybını önlemeye yardımcı olur ve her bir saç telinin kütikülünü yumuşatmaya yardımcı olur. Bunu saç derisini yumuşatırken ve kuruluğu önlerken yapar.

Ancak çok fazla nem verebilmesine rağmen, saçı kaldıran daha dolgun ve yumuşak görünmesini sağlayan ağırlıksız bir HACİMLENDİRİCİ olarak lanse edilir. Bunun nedeni, Pro-Vitamin B5'in saça mükemmel bir bağlanma kabiliyetine sahip olması ve esneklik ve güç katmanları ekleyerek her bir tele daha fazla yapı katmasıdır. Daha da iyisi, oluşturduğu güç, hacim ve yapı, sert veya kaba değil, yumuşak ve hareketlidir. Atkuyruğu özü kanın dolaşımını iyileştirdiği ve bunun da sağlıklı saç köklerine yol açtığı bilinmektedir. Saçınız ve vücudunuz için DETOKS görevi gören antioksidan özelliklere sahiptir. Saç derinize yeterince kan geldiğinde, daha fazla saç üretme yeteneğini arttırır. Atkuyruğundaki silikanın saç büyümesini ve saç kalınlığını teşvik ettiği gösterilmiştir. Bu özü kullanmak aynı zamanda KOLAJEN üretiminizi olumlu yönde etkiler, bu da saç sağlığınızı ve genel görünümünüzü iyileştirecektir. Saç büyümesine yardımcı olduğu ve FOLİKÜLLERİ uyardığı gösterildiğinden, saç dökülmesi durumlarında atkuyruğu kullanılmıştır. 

Cilde derinlemesine emildiği için gerekli nemi ekler. Ayrıca saç tellerinin yüzeyine eşit olarak yayıldığı ve kütikülün yüzeyinde pürüzsüz bir tabaka oluşturduğu gösterilmiştir. Bu tabaka yansıtıcıdır, bu da pürüzsüzlük ve parlaklık yaratır. Ayrıca, çözülmeleri kolaylaştırmak için teller arasında yeterli "kayma" yaratır. Saç derisi için bu, daha sağlıklı bir saç derisine yol açan mikro Florada bir iyileşme anlamına gelebilir. Saçları seyrelmiş  olanlar besinleri doğrudan saç dökülmesinin kaynağına (kafa derisi ve saç kökleri) getirdiği için saç dökülmesi için atkuyruğu özünü içeren şampuanlar tercih ederler. Atkuyruğu cilt sağlığı için mükemmel bir bitki olduğundan, bu aynı zamanda kaşıntılı kafa derisini tedavi etmek isteyenler veya yanıklar veya diğer kafa derisi sorunları olanlar için popüler bir seçenektir. Uygun olmayan ve kimyasal ağırlıklı şampuanlar içinde bulunan KERATİN zamanla saçınıza çok zarar verebilir. Daha az zarar veren, gerçekten formaldehit içermeyen bir bakım arıyorsanız, CURE ORGANİC ürünlerini denemelisiniz.

Leave a Reply

Captcha

Daha iyi bir alışveriş deneyimi için Çerez Kullanmaktayız. KKVK ve GPDR sayfamızdan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Oturum Aç

Cure-Organic

Your cart

There are no more items in your cart